Fikri Çıktılar (IOs)–5

The Single Digital Erasmus+ Guidebook – Dijital Erasmus+ Rehberi

 The Single Digital Erasmus+ Guidebook  tam metnine ulaşmak için lütfen  tıklayınız.

0_Cover page

Bu rehber kitap, dijital Erasmus+ araçlarının nasıl kullanılabileceğine dair bir fikir edinmek isteyenler için pratik bir kaynak olacak şekilde tasarlanmıştır. Farklı araç ve bilgileri tek bir rehber altında toplayarak bu araçların anlaşılmasını ve daha kolay erişilebilir bir şekilde kullanılması amaçlanmıştır.

Bu amaçla öncelikle Erasmus+ dijital dönüşümünün nasıl başladığına ve devam ettiğine dair kısa bir arka plan sunulmakta, ardından, SUDTE proje ortağı üniversiteler, bu dönüşümün çalışma alanlarındaki görevlerini özellikle Erasmus Without Paper açısından aktarmaktadır.

Farklı üniversitelere kurumsal hazırlık açısından bakıldığında, Bilgi İşlem Departmanları ve Uluslararası Ofislerin deneyimlerinin yanı sıra, hazırlığın ekonomik avantajları ve dezavantajları ihtiyaç sahiplerinin yararlanacağı bilgi havuzuna kesinlikle katkıda bulunacaktır.

Kılavuzun sonraki kısmı, hem öğrencilere Çevrimiçi Öğrenme Anlaşması (OLA) ve Erasmus+ Uygulaması kullanımlarında, hem de Erasmus Koordinatörleri ve Uluslararası Ofis personeline Dashboard kullanımlarında yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Erasmus Dijital Rehberinin, Erasmus’un dijital araçlarını daha iyi kavramak ve verimli bir şekilde kullanmak için kullanıcılara eşlik edeceğini umuyoruz.