Erasmus+’ın Dijital Dönüşümünde Üniversiteleri Desteklemek Projesi Başladı

SUDTE Projesi (Supporting Universities in the Digital Transformation in Erasmus+ – Erasmus+’ın Dijital Dönüşümünde Üniversiteleri Desteklemek), Erasmus+ süreçlerinde dijital teknolojilerin benimsenmesini ve Yüksek Öğretim Kurumlarındaki eğitimcilerin, öğrencilerin ve personelin dijital yeterliklerine ilişkin Avrupa çerçevelerinin kullanılmasını desteklemeyi amaçlamaktadır.

Bu proje, açık eğitim kaynaklarının ve yazılımların geliştirilmesi ve kullanılması da dahil olmak üzere dijital platformlar aracılığıyla Avrupa’daki öğrenci ve personel hareketliliklerinin durumu hakkında bir açık kaynak sağlayacaktır.

Erasmus+ hareketliliği sürecinde öğrenciler ve personel için dijital platformların kullanımı yakın gelecekte zorunlu olacağından, daha sorunsuz ve daha az zaman alan hareketlilik yönetimini kolaylaştırmak için öğrencilerin ve personelin bu geçişe hazır olması esastır. Öyleyse; proje, öğrenciler ve personel hareketlilikleri için Erasmus+’ın dijitalleştirilmesine ilişkin eğitim faaliyetlerini içerecektir.

Proje, diğer AB ülkelerinden gelen uzmanlığı bir araya getirerek kapsayıcı ESCI girişiminin desteklenmesine önemli ölçüde katkıda bulunacak ; bir yandan da bu girişimi yerel ihtiyaçlara ve gerçeklere duyarlı hale getirmesine yardım edecektir.

Proje Adı: Erasmus+’ta Dijital Dönüşümde Üniversitelere Destek

Başlangıç: Kasım 2020

Süre: 2 yıl

Finansman: Erasmus+ Ana Eylem 2

Ortaklar: Selçuk Üniversitesi, Federico II Napoli Üniversitesi, Vigo Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Avrupa Üniversiteleri Vakfı